Czego oczekują konsumenci od ekologicznych opakowań?

Dużo szybszy przepływ informacji oraz coraz bardziej wyraźne widmo zmian klimatycznych bezpośrednio przyczyniają się do wzrostu świadomości klientów, co z kolei w dużej mierze przekłada się na decyzje zakupowe. Rynek ewoluuje, dynamicznie dostosowując się do wymagań grup docelowych, nie tylko w zakresie samego produktu, ale także jego oprawy oraz sposobu dystrybucji. Poniżej omawiamy, czego tak naprawdę konsumenci oczekują od ekologicznych opakowań — w tym pudełek kartonowych oraz wielkogabarytowych worków big bag.

Opakowania ekologiczne — czego konsumenci oczekują od producentów?

Konsumenci — statystycznie rzecz ujmując — wyraźnie skłaniają się ku towarom sprzedawanym w formie przyjaznej dla naszej planety. Nie dziwi więc fakt, że praktycznie każdy producent worków i opakowań stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Podstawowym kryterium jest tutaj możliwe najmniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego — w oczach klientów najbardziej zyskują więc propozycje biodegradowalne, łatwe w recyklingu lub z niego pochodzące, a także wielokrotnego użytku. Dotyczy to także samego transportu i logistyki — tu warto wymienić chociażby pojemniki typu big bag.

Zdecydowany prym pod względem ekologii — a tym samym także sympatii konsumentów — wiodą tutaj pudełka kartonowe. Oczywiści chodzi tutaj przede wszystkim o karton praktycznie surowy, pozbawiony syntetycznych farb, lakierów i uszlachetnień, wzbogacony za to o naturalny sznurek oraz biodegradowalne wypełnienie. Troska o dobro planety znajduje również odzwierciedlenie w obszarze pojemników wielkogabarytowych. Worki big bag, wykonane z wytrzymałych tkanin polipropylenowych, mogą zostać poddane całkowitemu recyklingowi.

Producent opakowań ekologicznych — worki big bag i o wiele więcej!

Aby dowiedzieć się więcej na temat ekologicznych opakowań, trendach konsumenckich, workach big bag lub innego typu produktów, zapraszamy do sprawdzenia odpowiednich sekcji naszej strony internetowej. Zapraszamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

© 2017 Firma MAD-BOX Andrzej Madejczyk, ul. Piłsudskiego 26B/16, 39-100 Ropczyce, tel. 533 253 800 , tel. 884 911 178

Please publish modules in offcanvas position.