Jak jakość opakowania wpływa na lepszą sprzedaż?

Z pewnością najważniejszym czynnikiem dla konsumentów jest jakość produktu, jednak w przypadku zróżnicowanej oferty artykułów także inne elementy mogą mieć decydujący wpływ na decyzję o zakupie. Jednym z istotnych, a niekiedy pomijanych elementów jest chociażby opakowanie, które może również przełożyć się na polepszenie wyników sprzedaży pod warunkiem wyboru przyciągającej uwagę propozycji.

Zastosowanie grafiki

Tym, co może sprawić, że klient wybierze właśnie nasz produkt, a nie artykuł konkurencyjnej firmy może być niekiedy interesująca grafika, która została wykorzystana na opakowaniu. Ważne jest także to, aby nie unikać eksponowania swojego firmowego logo i umieszczać go w widocznym miejscu, dzięki czemu identyfikacja firmy z konkretnym produktem będzie jeszcze większa.

Nietypowy kształt opakowania

W celu przyciągnięcia uwagi konsumenta i polepszenie sprzedaży można również wykorzystać niestandardowe typy kształtów opakowań, które sprawią także, że nasz produkt będzie inny od pozostałych na sklepowej półce. Nie może on oczywiście być przy tym niepraktyczny, jednak oryginalność i kreatywność w tym względzie z pewnością jest czynnikiem, który może przynieść duże korzyści.

Wykorzystywana kolorystyka

Pewne znaczenie w kontekście lepszej sprzedaży może mieć również zastosowana barwa opakowania, która w zależności od odbiorcy może w większym lub mniejszym stopniu decydować o jego preferencjach zakupowych. Jest to również zależne od tego, jaki rodzaj produktu zamierzamy w nim umieścić. Biorąc pod uwagę te czynniki możemy wybrać, czy lepsze będą spokojniejsze, stonowane kolory, taki jak niebieski, czy może lepszy efekt przyniesie zastosowanie wyrazistych barw, jak chociażby czerwieni.

Wytrzymałość

Podczas podejmowania decyzji zakupowych klienci mogą również brać pod uwagę trwałość opakowania. Im większe zabezpieczenie produktu, tym mają oni świadomość, że artykuł został jest skutecznie chroniony przez możliwym uszkodzeniami. Wpływa na to przede wszystkim grubość materiału, która jest dla wielu osób namacalnym dowodem wytrzymałości.

© 2017 Firma MAD-BOX Andrzej Madejczyk, ul. Piłsudskiego 26B/16, 39-100 Ropczyce, tel. 533 253 800 , tel. 884 911 178

Please publish modules in offcanvas position.