Worki Big Bag - jakie są zalety i zastosowania?

Rozsądnym kompromisem pomiędzy zwykłymi opakowaniami na żywność czy materiały budowlane a dużymi i czasami niewygodnymi kontenerami są worki Big Bag, które są pojemne, a jednocześnie bardzo uniwersalne. Ich zalet oraz zastosowań jest jednak więcej, dlatego też to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością podczas prac budowlano-remontowych, magazynowych, a także w branży rolniczej czy spożywczej.

Najważniejsze zalety worków Big Bag

Do najistotniejszych korzyści z wykorzystywania worków Big Bag zaliczyć można ich wytrzymałość, dzięki czemu przydają się one podczas stosowania różnorodnych produktów, w tym także artykułów o sporych gabarytach i dużym ciężarze. Wpływa na to elastyczność zastosowanych włókien, które w ten sposób pozwalają uzyskać w łatwiejszy sposób zakładaną odporność. Są one również wygodne w transporcie i dzięki bogactwie zastosowanych opcji można je zastosować do bardzo zróżnicowanych typów produktów.

Dostępne opcje

Na rynku obecnych jest kilka propozycji worków Big Bag, które w zależności od przeznaczenia mogą okazać się pomocne dla przedstawicieli wielu branż. Wśród chętnie stosowanych opcji można chociażby wymienić produkty pokryte powłoką wzmacniającą przed czynnikami atmosferycznymi. Wykorzystanie tkaniny ażurowej umożliwia z kolei dostęp świeżego powietrza, co jest istotne w przypadku niektórych artykułów spożywczych.

Poza tym, możliwe jest wykorzystanie również otwieranej klapy lub dna, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z łatwiejszego załadunku lub opróżniania. Można także spotkać worki Big Bag ze zróżnicowaną liczbą uchwytów.

Możliwe zastosowania

Worki Big Bag przydają się w wielu branżach, w zależności od użytej wersji i przede wszystkim rodzaju tkaniny i zastosowanych wzmocnień. W przypadku wykorzystania dodatkowej powłoki chroniącej przez wilgocią można je wykorzystać do transportowania i przechowywania substancji płynnych. Bardzo często są one jednak stosowane w branży rolniczej do transportu zboża, ale także w firmach budowlanych, gdzie w ten sposób można stosować je do transportu żwiru czy cementu.

© 2017 Firma MAD-BOX Andrzej Madejczyk, ul. Piłsudskiego 26B/16, 39-100 Ropczyce, tel. 533 253 800 , tel. 884 911 178

Please publish modules in offcanvas position.