Ukryte koszty opakowań produktów

Proces logistyczny sprzedaży produktów bywa zdecydowanie bardziej skomplikowany niż wydaje się nie tylko konsumentom, ale także przedsiębiorcom, którzy muszą liczyć się z wieloma dodatkowymi trudnościami wpływającymi na cenę ich usługi, z których nie zdają sobie sprawy. Spore znaczenie mają w tym także ukryte koszty opakowań produktów, które często znacznie przewyższają cenę samego materiału, choć przy rozsądnych działaniach można je zoptymalizować.

Słaba jakość opakowań

Pośrednim czynnikiem, który zwiększa ukryte koszty działań przedsiębiorcy, może być kiepska jakość materiałów, które zostały użyte do wykonania opakowań produktów. W konsekwencji towar dostarczony klientowi zostanie podczas transportu uszkodzony bez winy kuriera, a konieczność ponownego przygotowania artykułu i jego wysyłki, która będzie się powtarzać, to wydatek niepotrzebny. Można temu zapobiec, wybierając lepszy materiał do ich produkcji.

Dotyczy to nie tylko zastosowanego materiału, ale wszelkich elementów, które mogą przyczynić się do braku trwałości opakowania. Wpływa na to chociażby użytkowanie niewłaściwej taśmy klejącej czy folii, która służy zabezpieczeniu towaru wewnątrz przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Nieracjonalne oszczędności mogą sprawić, że w konsekwencji nasze inwestycje w wyniku reklamacji przekroczą zakładane zyski.

Koszty magazynowania

Kupowanie opakowań w większych ilościach wiąże się z koniecznością ich magazynowania, co generuje często spore koszty. Warto niekiedy się od tego uchronić i przekalkulować czy być może bardziej opłacalne będzie przechowywanie zakupionych produktów u producenta, jeśli jest taka możliwość. Może to być również atrakcyjna forma stałej współpracy przy zamawianiu dużej ilości towaru.

Składanie opakowań

Duże, ukryte koszty, a jednocześnie spore oszczędności finansowe przy racjonalnym zarządzaniu mogą przynieść korzystne zmiany w przypadku procesu składania. Wiele zależy od tego, czy jest ono wykonywane ręcznie, czy działania te wspomagane są przez automatyczne linie produkcyjne. Wówczas przyspieszenie pracy i zwiększenie wydajności pozwolą znacznie zmniejszyć koszty wykonania usługi.

© 2017 Firma MAD-BOX Andrzej Madejczyk, ul. Piłsudskiego 26B/16, 39-100 Ropczyce, tel. 533 253 800 , tel. 884 911 178

Please publish modules in offcanvas position.