Zalety użytkowania opakowań tekturowych przez firmy

Do przechowywania, transportu czy wysyłki produktów wykorzystuje się pudła wykonane z różnych tworzyw. Jedne z najbardziej popularnych wyrobów tego typu stanowią jednak opakowania tekturowe, których stosowanie może mieć pozytywne konsekwencje dla firmy.

Lepszy wizerunek marki

Rezygnacja ze stosowania tworzyw sztucznych i szkodliwych substancji w jakimkolwiek z prowadzonych przez przedsiębiorstwo procesów stanowi pozytywny krok w kierunku ochrony środowiska. Ponieważ ciągle wzrasta społeczna świadomość konieczności dbania o planetę i zmniejszenia produkcji śmieci nienadających się do przetworzenia, zastąpienie pudełek z plastiku opakowaniami tekturowymi jest również dobrą zmianą w kontekście wizerunkowym. Jeśli więc zarządowi zależy na lepszym odbiorze działalności, warto wprowadzić taką jedną, z pozoru drobną zmianę. Z pewnością doceni ją nie tylko Ziemia!

Łatwa personalizacja

Opakowania tekturowe są nie tylko eko, ale też łatwo je spersonalizować i można to zrobić niskim kosztem. Kartony mogą mieć charakterystyczny kształt, który będzie wyróżniał przesyłki firmy na tle paczek konkurencji. Można też umieścić na nich nadruki, a do tego niepotrzebne są specjalistyczne urządzenia. Niezwykle tanim rozwiązaniem dla małej firmy jest na przykład pieczątka, którą można odbić na każdym kartonie. W przypadku opakowań z tworzyw sztucznych jest to o tyle trudne, że farba łatwo się rozmaże.

Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Jeśli celem firmy jest redukcja wydatków, to dobrym wyborem jest zakup gładkich pudeł tekturowych i taśmy z logo. W ten sposób również można tanio spersonalizować przesyłki, dzięki czemu marka będzie odbierana jako bardziej profesjonalna.

Wszechstronne zastosowanie

Kartony doskonale sprawdzają się zarówno do przechowywania wyrobów w magazynach, transportu gotowych produktów do klientów, jak i ochrony delikatnych komponentów przed uszkodzeniem. Co więcej, opakowanie tekturowe może być wykorzystywane wielokrotnie. Dzięki temu generowane są oszczędności, a firma działa bardziej ekologicznie, korzystając ponownie z tych samych dobór.

© 2017 Firma MAD-BOX Andrzej Madejczyk, ul. Piłsudskiego 26B/16, 39-100 Ropczyce, tel. 533 253 800 , tel. 884 911 178

Please publish modules in offcanvas position.